BASIN

DHA

Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek, "Aşı olduktan sonra tedbirleri elden bırakmamak gerekiyor. Rehavete kapılmadan aşı sonrasında maske, mesafe ve temizlik üçlüsündeki dikkati sürdürmek gerekir" dedi.

Milliyet

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de KORONA-VAC aşısı deneniyor. Aşı denemelerine gönüllü olarak katılan Prof. Dr. Mustafa Gerek CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

CNN Türk

Çin'de geliştirilen koronavirüs aşısının gönüllü uygulamalarına katılan Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek'e aşının ikinci dozu yapıldı.

Sabah

Son dakika gelişmesi.. . Aşı gönüllüsü Prof. Dr. Mustafa Gerek'e Çin'de geliştirilen Covid-19 aşısının ikinci dozu yapıldı. Aşı uygulamasının ardından konuşan Prof. Dr. Gerek, "Birinci aşıdan bugüne kadar geçen sürede aşıdan kaynaklı herhangi bir yan etki hissetmedim. Bugün aşının ikinci dozunu olduk...

Oda TV

Prof. Dr. Mustafa Gerek, Çin'de geliştirilen aşının Türkiye'deki gönüllü uygulamalarına katıldı. Ankara Şehir Hastanesinde aşıyı yaptıran Prof. Dr. Gerek, aşı sonrasındaki izlenimlerini paylaştı. Prof. Dr. Gerek, "Henüz herhangi bir yan etki veya bir şey hissetmiyorum. Hatta aşının yapıldığı yerde bile bir sıkıntı hissetmiyorum.

Yeni Haber

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından öğrenciler arasındaki dostluğu sportif etkinliklerle pekiştirmek amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen SPORFEST, kortej yürüyüşü ile başladı- Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek:

Milliyet

Boğaz ağrısı şikayeti hastaneye başvuruları artırdı! Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) belirtileri arasında yer alan boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran hasta sayısında artış olduğunu söyledi.

Yeni Haber

Kulak saran tümöre "zorlu" operasyon Kulak kepçesi ve arkasını tamamen kaplayan tümörü bulunan 74 yaşındaki hasta, üç ayrı ekibin 8 saatlik operasyonuyla sağlığına kavuştu - Operasyon kapsamında ilk ekip tümörü aldı, ikinci ekip tümörün yayıldığı kemik dokuları çıkarttı...

Milliyet

Prof. Dr. Gerek: Deri döküntülerini coronavirüs geçirmiş kişilerde görüyoruz.

Gerçek Gündem

Prof. Dr. Mustafa Gerek: 'Koronavirüsün diğer bulguları söz konusu ise sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir'

Anadolu Ajansı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektör Yardımcısı ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Gerek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Haziran itibarıyla başlayan yeni normalleşme süreciyle birlikte hastanelerde poliklinik başvurularının da artmaya başladığını belirtti.

Habertürk

Fatih Altaylı ile Teke Tek Bilim'de bu hafta Türkiye'deki günlük koronavirüs vaka sayıları, 2. dalga riskinin gerçek olup olmayacağı ve kısıtlamalar sonrası sokağın ve hastanelerin durumu masaya yatırılıyor. Fatih Altaylı soruyor; KBB Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Gerek Teke Tek Bilim'de yanıtlıyor.

Yeniçağ

SBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek, Amerikan KBB Baş Boyun Cerrahisi Akademisi'nin 'Başkanlık Onur Ödülü'ne layık görüldü.

 

Medya Gazete

Ankara Gülhane Sağlık Bilimleri Üniversitesi (GATA) Rektör Yardımcısı Tuğgeneral Prof.Dr. Mustafa Gerek ile Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa Şahin, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti.

Hürriyet

20 Kasım'da Dubai'de başlayan 15. Uluslararası Rinoloji Kongresi açılış töreninde, Türk doktorlardan Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tuğgeneral Mustafa Gerek’e 'Seçkin Bilim Adamı Onur Ödülü' verildi.

İnternet Haber

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek, çocukları susturma ve oylama adına verilen telefon ve tabletlere değinerek, "Buradaki herhangi bir duraklama çocuğun ileriki yıllarını etkileyecek olan sorunu da beraberinde getirecektir." dedi.

Yeni Haber

Kulak saran tümöre "zorlu" operasyon Kulak kepçesi ve arkasını tamamen kaplayan tümörü bulunan 74 yaşındaki hasta, üç ayrı ekibin 8 saatlik operasyonuyla sağlığına kavuştu - Operasyon kapsamında ilk ekip tümörü aldı, ikinci ekip tümörün yayıldığı kemik dokuları çıkarttı...

DHA

Prof. Dr. Mustafa Gerek, Çin'de geliştirilen aşının Türkiye'deki Faz 3 çalışmaları kapsamında yapılan gönüllü uygulamasına katıldı. Prof. Dr. Gerek'e, yaklaşık 2 ay önce Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde aşının ilk dozu, 14 gün sonra da ikinci dozu yapıldı. Gönüllü olmadan önce yapılan testlerde Covid-19 enfeksiyonu geçirmediği belirlenen Prof. Dr. Gerek, "Aşı yapıldıktan yaklaşık 1 ay sonra antikor bakıldı.


PAZARTESİ- CUMA

11:00 - 18:00
CUMARTESİ
11:00 - 13:00


Cinnah Caddesi, Willy Brand Sk. No:2/10, 06010 Çankaya/Ankara

0 312 442 76 06